Правильний догляд за електрочайником. Як продовжити йому життя?
Для того щоб улюблений чайник прослужив якомога довше, слід користуватися порадами виробників, і виконувати прості інструкції по експлуатації. І хоча нові чайники досить безпечні, запобіжні заходи потрібно виконувати беззастережно.
Слід пам'ятати, що чайник це електричний прилад, який підключається безпосередньо до мережі, тому дітей краще не допускати до чайника або підставці, особливо якщо вилка шнура знаходиться в розетці. Так само слід не допускати попадання води на підставку. Чистку підставки або протирання вологою ганчіркою необхідно виконувати тільки після вимкнення вилки від електромережі.
Значно подовжує термін служби чайника, ретельний догляд за спіраллю – запобігання утворення накипу. Своєчасна профілактика дозволить не допустити передчасної поломки.
Крім боротьби з накипом догляд за нагрівальним елементом включає в себе періодичне видалення залишків води з чайника. Це дозволить не тільки продовжити час служби чайника, але і збільшить коефіцієнт тепловіддачі спіралі.
Передчасне зняття чайника при включеному режимі нагрівання може привести до поломки так званого контролера. Тому потрібно дочекатися, поки електроприлад автоматично вимкнеться, і тільки потім знімати чайник з підставки.
Категорично забороняється повторне увімкнення після закипання води. Це майже завжди призводить до згоряння вимикачів. Виробники рекомендують почекати не менше 1-2 хвилин, перш ніж включити чайник назад. Якщо чайник в своїй комплектації має фільтр для запобігання потрапляння накипу, то не слід використовувати носик для наповнення води, тому що на фільтрі з'явиться осад, який потім потрапить в чашку, а це може порушити смак улюбленого чаю. До того ж потрібно пам'ятати, що чайник потрібен для того, що б кип'ятити воду і ні в якому разі не можна наливати туди молоко та інші рідини.
Щоденний догляд за чайником зовсім не складний. Необхідно періодично вологою тканинною серветкою протирати корпус від забруднення і промивати з миючим засобом при попаданні жирового осаду.
Як очистити чайник від накипу. Існує маса засобів від цієї проблеми. Всілякі антинакиппины продаються у магазинах з побутовою хімією. Перевіреним способом очистити накип може звичайна харчова лимонна кислота. Для цього варто прокип'ятити воду з трьох столових ложок харчової лимонної кислоти. У процесі взаємодії лимонної кислоти відбувається очищення стінок чайника від накипу і чайник стає назад як новенький.
Як і всі побутові прилади, чайник слід відключати, якщо ви надовго залишаєте квартиру. Слідкуйте за станом вилки і нагрівального приладу чайника, щоб уникнути короткого замикання. Не використовуйте чайник для нагріву одноразово великої кількості води, нагрівальний елемент може швидко вийти з ладу.